Tučepi (10.000, zemlja) – 1. kolo: (q) Marija Jovičić – (WC) Tea Jezidžić (CRO) 6:2, 7:5; Zorica Spasojević – (WC) Ana Savić (CRO) 0:6, 2:6; (q) Milica Bojić – Maša Jovanović (AUS) 1:6, 2:6.

Marija Jovičić je danas, na ITF challengeru u Tučepima (Hrvatska, 10.000, zemlja), došla do rezultata karijere. Dakle, ova 17-godišnjakinja je slavila u 1. kolu glavnog turnira i na taj način osvojila prvi bod za listu najboljih profesionalnih teniserki svijeta. Savladala je domaću predstavnicu i vršnjakinju (WC) Teu Jezidžić, u dva seta, sa 6:2, 7:5. Uvodni set je igran 33 minuta, a Marija je izgubila prvi gem na svoj servis, ali je onda nanizala pet gemova (5:1) i lagano set privela kraju. U drugom setu je krenula sa sigurnih 3:0, pa imala i 4:2, ali se protivnica vraćala (4:4, pa 5:5). Kod vodstva od 6:5 Jovičić dolazi do dvije vezane break, odnosno meč-lopte i koristi prvu za važnu pobjedu. Drugi set je igran čak 65 minuta.  U 2. kolu igra protiv 4. nositeljice Nine Potočnik, 19-godišnje Slovenke i 648. igračice svijeta.  U kvalifikacijama je Marija igrala dva meča i to oba protiv domaćih predstavnica i prvo savladala Klaru Mrčela, sa 6:1, 2:6, 6:3, pa Barbaru Rajić, sa 6:2, 7:6(3).

U glavnom turniru su bile još dvije mlade bh. teniserke, ali su one nažalost poražene. Tako je 14-godišnja (q) Milica Bojić, rezultatski gledano (1:6, 2:6), glatko izgubila od Maše Jovanović, 21-godišnjakinje koja nastupa pod australskom zastavom i koja je 967. igračica svijeta, a rekord joj je oko 100 mjesta bolji (861). Uvodni set je za 36 minuta pripao iskusnijoj Australki, a mlada Bojić je očito bila impresionirana svojim debijem u glavnom dijelu nekog profesionalnog turnira. U prva tri gema  osvaja samo tri poena, a onda smanjuje na 1:3 i do kraja seta igra manje-više ravnopravno sa protivnicom. Drugi set počinje maratonskim gemom, u kome Bojić spašava četiri break-lopte, a realizuje svoju treću gem-loptu za vodstvo. Nažalost, Jovanović novi break pravi u 3. gemu i ubrzo ima vodstvo od 1:3. Milica se vraća na 2:3, a u 6. gemu ima tri break lopte za izjednačenje, ali ih ne koristi i to je 2:4. U narednom gemu osvaja tri prva poena (40:0) i to je bio sav njen učinak do kraja seta, koji je trajao 53 minuta, a to znači i do kraja meča. U kvalifikacijama je ova mlada bh. teniserka nanizala tri pobjede i to protiv, redom, Alise Grachove (UKR), 6:1, 6:2, Neli Šunjić (CRO), 6:3, 6:0, te Irine Lapustina (LAT), sa 4:6, 6:1, 7:5.

Ni 16-godišnja Zorica Spasojević nije imala sreće sa žrijebom jer joj je zapala (WC) Ana Savić, jedna od nekoliko uglednih povratnica na ovom turniru  (Ani Mijačika, Mirna Marinović, Katarina Jokić...). Savić je 26-godišnjakinja čiji je najbolji ranking 222. pozicija i to iz 2013. godine, a lani je igrala tek jedan turnir (Palić, krajem jula). U prvom setu, koji je okončan za 22 minuta, Zorica je ostala na nuli, a najbliže osvajanju gema je bila  na servis protivnice kod 0:3, kada je ima jednu break-loptu. U drugom setu je uspjela uzvratiti rebreakom za 1:1, imala gem-loptu i za vodstvo od 2:1, ali nije išlo. Kod 1:5, smanjila je na 2:5, a nakon 36 minuta bilo je 2:6.

U kvalifikacijama su igrale još četiri bh. teniserke, a dvije su dogurale do finalne runde. Uspjelo je to debitantkinji 15-godišnjoj Žaneti Malinović (izgubila od M. Marinović, sa 1:6, 0:6) i 16-godišnjoj Dragani Radišić (Carina Litfin, GER, 3:6, 0:6), dok su ranije zaustavljene 17-godišnje Reanata Ivandić i Ema Mulalić.